Żora Korolyov

Urodził się 6 października 1987 w Odessie na Ukrainie, tancerz i dyplomowany choreograf. Absolwent Uniwersytetu Wychowania Fizycznego Olimpijskiego Rezerwatu Ukrainy na wydziale choreografii i tańca. Posiada najwyższą międzynarodową klasę taneczną w tańcu towarzyskim, “S” w stylu latynoamerykańskim i standardowym. Magister z zarządzania i marketingu, ukończył Warszawską Wyższą Szkołę Zarządzania (WSZ-SW).

Tańczył od ósmego roku życia. Mając 9 lat zdobył tytuł Mistrza Ukrainy Juniorów w stylu latynoamerykańskim i standardowym. Gdy miał 15 lat, wyjechał z rodzinnej Odessy, żeby móc rozwijać się tanecznie i zamieszkał w Niemczech, gdzie rozwijał swoją karierę taneczną z partnerką pochodzącą z tego kraju. Razem z nią zajął pierwsze miejsce na turnieju Wiedeń Open, a także zdobył tytuł vice- Mistrza Niemiec w tańcach standardowych.

W wieku lat 16 po przeprowadzce do Polski zdobył tytuł młodzieżowego Mistrza Polski, a także Vice-mistrza Polski w kategorii Par Dorosłych. Jest półfinalistą mistrzostw świata oraz finalistą Mistrzostw Europy Środkowej i dwukrotny finalista Mistrzostw Unii Europejskiej. Taniec jest jego ogromną pasją poprzez którą wyraża emocje i ciągle doskonali swoje umiejętności. Uwielbia przekazywać innym swoją wiedzę o tańcu dla tego prowadzi zajęcia i warsztaty taneczne, tworzy choreografie oraz występuje publicznie.

Uczestnik telewizyjnego show „Taniec z gwiazdami/ Dancing with the Stars”:

-V edycji (z Katarzyną Cerekwicką, 4. miejsce),

-VI – (z Isis Gee, 5. miejsce),

-VII – (z Agnieszką Cegielską, 13. miejsce) wszystkie 3 edycje w TVN.

W 2008 roku brał udział w telewizyjnym show “Jak oni śpiewają” zajmując w nim 7 miejsce. Jesienią 2016 roku, po ośmiu latach przerwy, powrócił do programu Taniec z gwiazdami, tym razem emitowanego w telewizji Polsat. W szóstej edycji tańczył z aktorką Karoliną Gorczycą, z którą odpadł w drugim odcinku, zajmując dziesiąte miejsce. W siódmej i jubileuszowej 20-ej edycji w Polsce tańczył z aktorką Dominiką Gwit z którą zajął ćwierćfinałowe 4 miejsce. Ukończył warsztaty aktorskie prowadzone przez, reżyser Teresę Kotlarczyk i swoje umiejętności aktorskie pokazał w takich produkcjach jak:

-”Egzamin z życia” jako Anatolij Romanow (TVP)

-”Tylko miłość” jako Sasza (POLSAT)

-”Niania” jako Michał (TVN)

-”Kochaj i Tańcz” film fabularny

-”Ojciec Mateusz” (TVP)

Zagrał rolę Ducha tanga na deskach teatru Rampa, w sztuce „Tango Piazzolla” w reżyserii Witolda Mazurkiewicza. Jest twórcą choreografii do spektaklu „Wąż i Ona” według komedii Aleksandra Fredry „Mąż i żona” w reżyserii Dominiki Marii Malczyńskiej.


Kinga Bielewicz

Urodziła się 14 maja 1981 r. w Lublinie. Studiowała Animację Społeczno – Kulturalną na Wydziale Pedagogiki UMCS w Lublinie.
Dyplomowany instruktor tańca sportowego w tańcu towarzyskim, który to tytuł uzyskała na AWF w Gdańsku.
Choreograf i instruktor Tańca Nowoczesnego, tytuł uzyskany w Krakowie.
Posiada najwyższą międzynarodową klasę taneczną „S” w tańcach latynoamerykańskich.
Finalistka Mistrzostw Polski w tańcu latynoamerykańskim. Reprezentowała kraj w wielu turniejach zagranicznych, najważniejsze dla niej – 1 miejsce w IDSF Open Latin Ister Cup Bratislava. Reprezentowała Polskę w pokazach tanecznych w Chinach.
Swoją przygodę ze sportem rozpoczęła w wieku 6 lat. Pasjonowała się gimnastyką artystyczną, którą trenowała 6 lat. Zdobywała wiele 1 miejsc w różnych kategoriach gimnastycznych w Okręgu Lubelskim oraz była finalistką Mistrzostw Polski w Szczecinie.
W wieku 11 lat zaczęła przygodę z tańcem towarzyskim. Trenowała w klubie „Zamek” oraz „Lider” w Lublinie.
W 2001 roku wyjechała do Warszawy chcąc kształcić się oraz pogłębiać wiedzę taneczną. Trenowała w warszawskiej „Stodole” oraz „Akademii Tańca”. Szkoliła się między innymi u R.Pawelca, I.Sulewskiego, I.Pavlović, B.Watson oraz H.Galke.
Od tego czasu poświęciła się w pełni swojej pasji. Jednocześnie trenowała oraz rozpoczęła pracę z dziećmi i dorosłymi.
Brała udział w licznych programach TV: Taniec z Gwiazdami, z grupą Hot Gossip, Bal Mistrzów Sportu oraz wielu innych koncertach TV.
Miała też epizod taneczny w filmie „Facet dla mojej dziewczyny”. Stworzyła choreografię do teledysku Zbigniewa Wodeckiego i Rafała Brzozowskiego „Zacznij od Bacha”, w którym też zatańczyła.
Zdobytą wiedzę przekazuje dzieciom oraz dorosłym. Sprawia jej to nieziemską frajdę oraz spełnienie w 100%. Kocha to co robi i nie wyobraża sobie życia bez tańca. Czynnie trenuje, szkoli się oraz występuje w pokazach.