Żora Korolyov

Urodził się 6 października 1987 w Odessie na Ukrainie, tancerz i dyplomowany choreograf. Absolwent Uniwersytetu Wychowania Fizycznego Olimpijskiego Rezerwatu Ukrainy na wydziale choreografii i tańca. Posiada najwyższą międzynarodową klasę taneczną w tańcu towarzyskim, “S” w stylu latynoamerykańskim i standardowym. Magister z zarządzania i marketingu, ukończył Warszawską Wyższą Szkołę Zarządzania (WSZ-SW).

Tańczył od ósmego roku życia. Mając 9 lat zdobył tytuł Mistrza Ukrainy Juniorów w stylu latynoamerykańskim i standardowym. Gdy miał 15 lat, wyjechał z rodzinnej Odessy, żeby móc rozwijać się tanecznie i zamieszkał w Niemczech, gdzie rozwijał swoją karierę taneczną z partnerką pochodzącą z tego kraju. Razem z nią zajął pierwsze miejsce na turnieju Wiedeń Open, a także zdobył tytuł vice- Mistrza Niemiec w tańcach standardowych.

W wieku lat 16 po przeprowadzce do Polski zdobył tytuł młodzieżowego Mistrza Polski, a także Vice-mistrza Polski w kategorii Par Dorosłych. Jest półfinalistą mistrzostw świata oraz finalistą Mistrzostw Europy Środkowej i dwukrotny finalista Mistrzostw Unii Europejskiej. Taniec jest jego ogromną pasją poprzez którą wyraża emocje i ciągle doskonali swoje umiejętności. Uwielbia przekazywać innym swoją wiedzę o tańcu dla tego prowadzi zajęcia i warsztaty taneczne, tworzy choreografie oraz występuje publicznie.

Uczestnik telewizyjnego show „Taniec z gwiazdami/ Dancing with the Stars”:

-V edycji (z Katarzyną Cerekwicką, 4. miejsce),

-VI – (z Isis Gee, 5. miejsce),

-VII – (z Agnieszką Cegielską, 13. miejsce) wszystkie 3 edycje w TVN.

W 2008 roku brał udział w telewizyjnym show “Jak oni śpiewają” zajmując w nim 7 miejsce. Jesienią 2016 roku, po ośmiu latach przerwy, powrócił do programu Taniec z gwiazdami, tym razem emitowanego w telewizji Polsat. W szóstej edycji tańczył z aktorką Karoliną Gorczycą, z którą odpadł w drugim odcinku, zajmując dziesiąte miejsce. W siódmej i jubileuszowej 20-ej edycji w Polsce tańczył z aktorką Dominiką Gwit z którą zajął ćwierćfinałowe 4 miejsce. Ukończył warsztaty aktorskie prowadzone przez, reżyser Teresę Kotlarczyk i swoje umiejętności aktorskie pokazał w takich produkcjach jak:

-”Egzamin z życia” jako Anatolij Romanow (TVP)

-”Tylko miłość” jako Sasza (POLSAT)

-”Niania” jako Michał (TVN)

-”Kochaj i Tańcz” film fabularny

-”Ojciec Mateusz” (TVP)

Zagrał rolę Ducha tanga na deskach teatru Rampa, w sztuce „Tango Piazzolla” w reżyserii Witolda Mazurkiewicza. Jest twórcą choreografii do spektaklu „Wąż i Ona” według komedii Aleksandra Fredry „Mąż i żona” w reżyserii Dominiki Marii Malczyńskiej.